مقالات, موبایل

مرگبار ترین، خطرناک ترین و پر چالش ترین بازی های آنلاین | جی سی پال

original 660x330 مرگبار ترین، خطرناک ترین و پر چالش ترین بازی های آنلاین | جی سی پال

خطرناک ترین بازی های آنلاین و چالش های آن جان بسیاری از نوجوان را تهدید می کند. در این نوشتار نگاهی انداخته ایم به خطرناک ترین چالش ها و بازی هایی که می توانند آسیب رسان یا کشنده باشند.

هفته گذشته بود که زمزمه ها مبنی بر ارتباط میان خودکشی یک دختر ۱۲ ساله آرژانتینی با بازی آنلاین مومو (Momo) در صدر اخبار قرار گرفت. بازی مومو که منجر به هشدارهای جدی پلیس در کشور های مختلف شده بود، ابتدا در فیسبوک و سپس در واتس اپ گسترش پیدا کرد و بسیاری را به یاد بازی نهنگ آبی انداخت. نوجوانی دوره غیرقابل پیش بینی است. خیلی دشوار است تا حدس بزنید یک نوجوان چه در سر دارد و درصدد انجام چه کاری است. با شروع هزاره سوم و رواج پدیده اینترنت تاکنون شاهد چالش ها و بازی ها خطرناک آنلاین زیادی بوده ایم که نوجوانان با هدف سرگرمی و یا کنجکاوی به آن وارد شده اند و آسیب های جدی به خود وارد آورده اند. خطرناک ترین بازی های آنلاین و چالش های آن جان بسیاری از نوجوان را تهدید می کند. در این نوشتار نگاهی انداخته ایم به خطرناک ترین چالش ها و بازی هایی که می توانند آسیب رسان یا کشنده باشند. در ادامه این نوشتار، تکراتو نگاهی انداخته است به خطرناک ترین چالش های آنلاین که پدر و مادرها می بایست نسبت به خطرات این بازی ها و موارد مشابه برای نوجوانانشان آگاه باشند.

چالش لب کیلی (Kylie Lip Challenge)

از جمله خطرهای این چالش این بود که شیشه شات، تحت فشار و در میان لب های شرکت کننده بشکند و پارگی لب را به دنبال داشته باشد. کمترین حالت آن نیز این بود که رگ های آن ناحیه دچار گرفتگی شوند و در نتیجه التهاب بوجود آید. در این چالش آنلاین که عمدتا دختران را شامل می شد، فرد می بایست یک شیشه شات را میان لب های خود قرار دهد و تا جایی که می تواند آن را بمَکَد تا بدین وسیله لب ها به طور مصنوعی برجسته و به لب های کیلی شبیه شوند، اما اگر نتیجه کار تنها در همین خلاصه می شد، مشکلی نبود! خانواده خبرساز، جنجالی و زرد کارداشیان خیرشان به هیچ جماعتی نرسیده است لب های برجسته کیلی جنر، خواهر ناتنی کیم کارداشیان چالشی را در میان نوجوانان شایع کرده بود به نام چالش لب کیلی.

Title

با همه این ها، باید در نظر داشته باشید که آی مک پرو های جدید نیز چندان از ویژگی های ارتقاء بهره نبرده و به مانند بسیاری از سیستم های All In One، تنها می توان به سخت افزارهای داخلی شرکت اکتفا کرد. به طور حتم از خود می پرسید که پردازنده های کلاس زئون با این توان حرارتی چطور در یک سیستم AIO خنک خواهند شد؟ پاسخ این سوال را می توان از سیستم خنک کننده ی جدید اپل یافت؛ این شرکت از یک سیستم تهویه نوین استفاده کرده است که تا 80% بیش از پیش توانایی دارد. اپل اعلام کرده است که این خنک کننده که با دور موتور PWM طراحی شده است، می تواند حتی در فرکانس های افزایشی Turbo نیز به خوبی از پس دفع حرارت ایجاد شده بر آید. شایان ذکر است که iMac Pro های جدید به طور کامل از سخت افزارهای کلاس دسکتاپ بهره خواهند برد.

چالش خفه کردن (The Choking Game)
گزارش هایی از مرگ های تصادفی در نتیجه این بازی دیوانه وار تاکنون ثبت شده است. این یکی از خطرناک ترین چالش های آنلاین بوده است و با نام های میمون فضایی، چالش بیهوشی، چالش ناک اوت و بازی بیهوشی نیز شناخته شده است. ویدیوهای زیادی در راستای آگاه سازی در مورد این چالش و جلوگیری از صدمات بیشتر، با مخاطب قرار دادن والدین و نوجوانان منتشر شده است. مرگ در نتیجه چنین چالشی یکی از احمقانه ترین مرگ هاست. در چالش خفه کردن که در میان نوجوانان و جوانان رواج دارد، فرد می بایست گلوی یکی از دوستانش را آنقدر فشار دهد تا او از هوش برود. شرکت کنندگان در این چالش پس از آنکه هوشیاری دوستشان برگشت، به گفته خودشان، احساس رضایت می کردند.

چالش نوار چسب (The duct tape challenge)
شرکت کنندگان در این چالش به طور کامل، عمدتا بر روی یک صندلی، توسط نوار چسب اصطلاحا باندپیچی می شوند. چالش نوارچسب یا داک تیپ یکی از خطرناک ترین بازی های آنلاین و محبوب در شبکه اجتماعی یوتیوب بوده است. آنها حالا سه دقیقه فرصت دارند تا خود را از این دام خودساخته رها کنند. در این چالش موارد زیادی پیش آمده است که شرکت کننده در حال تلاش برای فرار از این وضعیت، به زاویه ای نامناسب فرود آمده و به خود آسیب وارد کرده است. در یکی از این موارد، یک نوجوان زمانی که در حال رهایی از مخمصه بود، تکه شکسته شده از شیشه پنجره در کاسه چشمش فرو می رود. افراد از کل این فرآیند فیلم تهیه کرده و با هشتگ ducttapechallenge# در یوتیوب بازگذاری می کنند.

چالش دارچین  (The cinnamon challenge)

از آنجا که دارچین به طور کامل دهان و حلق را می پوشاند و خشک می کند، این چالش منجر به مشکلات تنفسی در ناحیه گلو می شود و حتی در مواردی منجر به مسدود شدن شش ها و خفگی شرکت کننده شده است. یک قاشق کامل دارچین بخورند. در طول این یک دقیقه آنها حق ندارند هیچ چیز دیگری بخورند و یا بنوشند. در پایان شرکت کنندگان ویدیوی بدست آمده را در یوتیوب آپلود می کردند. گزارش هایی از مرگ در نتیجه این چالش نیز به ثبت رسیده است. یکی از شایع ترین و خطرناکترین چالش های آنلاین چالش دارچین بود. شرکت کنندگان در در این چالش سعی می کردند در طول ۶۰ ثانیه در حالی که از خود فیلم می گیرند،

چالش ماشین سواری  (The car surfing challenge)

مانند تمامی موارد این فهرست، گزارش هایی از مرگ بازیکن و عمدتا در نتیجه وارد آمدن ضربه به سر، در نتیجه این چالش گزارش شده است.در طول این چالش شرکت کننده ها باید بر روی بخش های خارجی یک وسیله نقلیه در حال حرکت، عمدتا بر روی سقف، قرار گیرد، در حالی که فرد دیگری آن را هدایت می کند. بدیهی است که احمال سقوط فرد از روی وسیله نقلیه بسیار زیاد است.

چالش نمک و یخ  (The salt and ice challenge)

شرکت کنندگان این چالش، درد و پیامد های ناشی از سوختگی های نوع دوم و سوم را به جان می خرند.در این چالش شرکت کننده می بایست ترکیبی از قطعات یخ و مقداری نمک را بر روی مشت و یا سایر قسمت های بدن خود قرار دهد و درد ناشی از آن را تحمل کند. هر نوجوانی که بتواند بیشترین مدت زمان تحمل درد را ثبت کند، برنده بازی خواهد بود.

چالش تخم چشم  (The eyeball challenge)

تاکنون چالش تخم چشم که یکی از خطرناک ترین چالش های آنلاین به شمار می رود، منجر به وارد آمدن سوزش، تورم و زخم در ناحیه قرنیه بسیاری از شرکت کنندگان شده است. حتی در مواردی، از دست دادن قوه بینایی و کوری نیز گزارش شده است. چالش درآوردن تخم چشم یکی از خشن ترین بازی های شایع در میان نوجوانان است. این چالش به این صورت است که می بایست یک شیشه مشروب را به طرز دیوانه واری تا جای ممکن به درون حدقه چشم فرو کرد.

بازی خودکشی مومو  (Momo Online Game)

این عکس توسط یک نقاش ژاپنی به نام میدوری هایاشی (Midori Hayashi) کشیده شده است. البته که این نقاش ژاپنی هیچ ارتباطی با این بازی خطرناک ندارد. مرکز تحقیقات جرایم رایانه ای در ایالت تاباسکو مکزیک، می گوید گسترش این بازی برای نخستین بار در فیسبوک بوده و کاربران آن وارد چالشی برای ارتباط با فردی ناشناس می شوند نیروهای پلیس در برخی از کشورها که خطر این بازی احساس می شده است، به مردم هشدار داده اند. پلیس بوینس آیرس می گوید خودکشی یک دختر بچه ۱۲ ساله در حیاط خانه شان با تشویق شخص سومی همراه بوده است و گمانه زنی می شود با بازی خودکشی مومو مرتبط باشد. منشاء چالش خودکشی مومو فیسبوک گزارش شده که پس از گسترش به واتس اپ و یوتیوب نیز راه پیدا کرده است. مومو یکی از خطرناک ترین بازی های آنلاین است. مومو یک بازی آنلاین در پیام رسان هاست که هفته گذشته پس از مشخص شدن ارتباط آن با خودکشی یک دختر ۱۲ ساله در آرژانتین سر و صداهای زیادی به پا کرد. آواتاری که در تصویر بالا مشاهده می کنید در بازی مومو استفاده می شود و تصویر یک زن عجیب است با چشمانی از حدقه بیرون آمده.

بازی نهنگ آبی  (Blue Whale Challenge)

اما صدر فهرست خطرناک ترین بازی های آنلاین به چالش نهنگ آبی تعلق دارد. به ویژه پس از آنکه فیلمی از این دو دختر قبل از خودکشی پخش شد. حتی سردار مهدی معصوم بیگی گفته بود که این دو دختر پیش از خودکشی فایل صوتی ضبط کرده بودند و در آن ضمن خداحافظی با خانواده، دلیل خودکشی خود را بازی نهنگ آبی معرفی کرده بودند. در مرحله ۵۰ام این بازی از فرد خواسته می شود که مرتکب خودکشی شود. به گفته وی هدف این بازی پاک کردن جامعه از افراد بدون ارزش، با وارد کردن فشار برای خودکشی به آنهاست. بازی نهنگ آبی توسط ادمین هایی کنترل می شود. در طی مراحل این بازی از کاربر خواسته می شود تا کارهای عجیب و غریب انجام دهد. ساعت ۴:۲۰ دقیقه از خواب برخیزد، موسیقی های دلهره آور گوش کند، به بلندی ها رفته و از خود عکس بگیرد، به خود آسیب وارد کنند (مثلا لب های خود را ببُرد)، روز مرگشان را که ادمین به آنها می گوید بپذیرد و در پایان روز ۵۰ام دست به خودکشی بزند. بازی نهنگ آبی بیشترین میزان خودکشی را در کشور هندوستان داشته است. خودکشی دو دختر جوان در پل شهید چمران اصفهان در سال گذشته، زمزمه ها مبنی بر ارتباط آن با بازی نهنگ آبی را قوت بخشید. نهنگ آبی یک بازی سری است که در آن با استفاده از تماس هایی مخفیانه کاربران را به سوی انجام مراحل ۵۰ گانه این بازی سوق می دهند. این بازی که در چندین کشور وقوع آن گزارش شده است، اقتباسی از پدیده خودکشی نهنگ ها در سواحل است. گفته می شود این بازی توسط گروه مرگ شبکه اجتماعی وی کنتاکته روسیه و با نام F57 آغاز به کار کرد. فیلیپ بودکین، دانشجوی اخراجی روانشناسی، سازنده این بازی است.

اینها لیستی از خطرناک ترین بازی های آنلاین هستند. مراقب خود و فرزندانتان باشید و هرگز سمت این چالش های کشنده نروید.

بر گرفته از سایت افتاب online

لوازم جانبی محافظتی

لوازم جانبی محافظتی jcpal در واقع به عنوان وسیله های شناخته می شود که می تواند در شرایط خاص از گوشی ایفون شما و یا تبلت و یا نوت بوک شما حافظت می کند. این حفاظت در برخی از موارد به صورت کامل صورت می پذیرد و در برخی از دستگاه ها باعث مقاوم سازی و یا کمتر نمودن تأثیرات صدمه می باشد.

برخی از این لوازم مانند گلس جی سی پال می تواند از شدت صدمات محیطی کاسته و ضربات احتمالی را جذب نماید. در این حالت اگر ضربه شدید باشد گلس و صفحه نمایش هر دو باهم شکسته می شود. اما اگر ضربه وارده به حدی باشد که گلس بتواند تحمل کند، در این حالت گلس ضربه را پذیرفته و آن را دفع می نماید بدون آنکه گلس و یا صفحه نمایشی ایفون ایکس دچار سانحه شود. اما اگر ضربه به حدی بود که از توان دفع گلس خارج بود، در این شرایط گلس ضربه را می پذیرد و دچار ترک خوردگی و یا شکستگی می شود اما اجازه وارد شدن فشار ضربه به صفحه نمایش موبایل ایفون را نمی دهد.

در حالی که اگر گلس محافظ بر روی صفحه نمایش گوشی نصب نبود آن ضربه به راحتی می توانست صفحه نمایش گوشی را از بین ببرد اما با واسط قرار گرفتن گلس این ضربه و حادثه برای گلس جی سی پال اتفاق می افتد. اما اگر ضربه به گونه ای باشد که از حد تحمل گلس خارج باشد و نیز فشار ضربه به گونه ای باشد که باعث شکسته شدن صفحه نمایش گوشی iphone x شود، دیگر کاری از دست هیچ گلسی بر نخواهد آمد زیرا حد تحمل گلس به صورت منطقی برای ضربات احتمالی با فشار ضربه پذیری پایین می باشد. در واقع این گونه لوازم جانبی ها باعث محافظت در شرایط عادی و روزمره می شوند.

همینطور می تواند برای قاب های گوشی چنین مواردی را شاهد باشیم. بعضی از کارخانه ها قاب هایی را تولید می کنند که دلیل و تمرکز تولید آنها بر زیبایی و کیفیت لمسی و بصری معطوف شده است و بعضی دیگر از تولید کننده گان به مقاوم بودن و سختی آن توجه دارند.

بر اساس مشاهدات بازار لوازم جانبی، دیده شده است که برخی از قاب های گوشی و یا گاردهای محافظ گوشی ایفون به قدری مقاوم هستند که حتی می توان از آن ها در شرایط جنگی نیز استفاده نمود. این تولید کنندگان در آزمایشات خود نشان داده اند که می توانند گوشی هایی را که در این گونه قاب ها قرار دارند را در زیر چرخ خودروها قرار دهند بدون آنکه گوشی دچار حادثه شود و یا در ویدئوهای تبلیغاتی شاهد بودیم که برخی از قاب های محافظ گوشی چنان قدرتمند ساخته شده اند که می توانید گوشی را از طبقه دهم یک ساختمان به پایین پرتاب نمایید بدون آنکه گوشی اسیب ببیند و تمام این ها بدین معناست که برای تمامی نیازهای مشتریان، تولیداتی در بخش لوازم جانبی به بازار ارائه شده است و شما می توانید بر اساس خواسته و سلیقه خود آن را انتخاب نمایید.

لوزم جانبی کاربردی

فرهنگ تولید لوازم جانبی دیجیتال بر اساس برنامه و فعالیت های روزمره افراد طراحی شده است. شرکت جی سی پال توجه می کند و دقت دارد که یک دارند موبایل آیفون 10 در طول روز با گوشی خود چه گونه رفتار می کند و چه نیازهایی را دارد و دقیقا بر اساس آن نیاز یک وسیله کاربردی تهیه و تولید می نماید.

به عنوان مثال شما در اتومبیل خود نشته اید و در حال حرکت به سمت محل کار خود می باشد که در طول مسیر با تلفن همراه شما تماس گرفته می شود و این تماس آنچنان مهم بوده که می بایست در همان شرایط پاسخ داده شود و از طرف دیگر امکان توقف به دلایل مختلف برای شما وجود ندارد. از آنجایی که راننده می بایست تمام حواس خود و اعضای بدن را برای استفاده در راننده به کار بگیرید، استفاده از گوشی با یک دست و رانندگی با دست دیگر علاوه بر ضدیت با قوانین رانندگی بسیار دشوار و ناخوشایند می باشد.

شناخت این رفتارها و نیازها در شرکت جی سی پال به گونه ای واقعی صورت می پذیرد و بر این اساس لوازم جانبی کاربردی تولید می شود. شرکت جی سی پال برای مثال فوق، توانسته وسیله ای مانند نگهدارنده موبایل در اتومبیل تولید نماید این هولدر در ابعاد و اشکال مختلف برای مدلهای مختلف خودرو و گوشی تولید شده است. هم چنین سیستم هایی مانند سیستم رابط های وایرلس و یا بلوتوث برای اتصال راحت تر تماس و گوشی به سیستم کامپیوتر اتومبیل نیز تهیه و تولید شده است که این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

کابل های شارژ بلندتر، شارژرهای وایرلس دار، پدهای فست شارژ وایرلس و یا هنزفری های مختلف با سیستم بلوتوث و یا وایرلس، همگی تولیداتی است که نیازهای روزمره شما در هنگام استفاده از گوشی ایفون و یا مک بوک را مرتفع می سازد. داشتن یک شارژر گوشی همیشگی و همراه مانند پاوربانک می تواند انتخاب خوبی در تمامی شرایط باشد. هنگامی که شما در سفرهای تفریحی هستید و یا در جلسات کاری و یا در مکان های طبیعی که از امکانات برقی بدور باشید، لوازم جانبی پاروبانک برای شارژ نمودن گوشی خود می تواند یکی از بهترین انتخاب های همراهی باشد.

لوازم جانبی تفریحی

این بخش از لوازم جانبی در واقع جزو گروه های بسیار جذاب بخش لوازم جانبی موبایل می باشد. اکثر کاربران شاید به طور گسترده ای مصرف کننده این گروه از کالا ها باشند. در این بخش از تولید، کارخانجات تولید لوازم جانبی بیشتر به دنبال زیبایی و تنوع هستند تا کیفیت و کارآیی. در بخش ما شاهد هستیم که بیشترین تنوع رنگ و متنوع ترین طراحی ها برای هر سلیقه احتمالی ایجاد شده است. شرکت جی سی پال با ایجاد رنگ بندی های خاصی برای دو گروه اصلی مخاطبین یعنی مردان و زنان، توانسته نظرات بسیاری از افراد و کاربران را جلب نماید. همچنین با توجه به اشائه و گستردگی بخش دیجتال و فناوری در بین کودکان، نوجوانان و جوانان، برای این گروه از مصرف کنندگان نیز کالاهایی را توجه به سلایق این بخش از کابران طراحی و تولید نموده است که از استقبال بسیار ویژه ای نیز بهره مند می باشد. کالاهایی همچون آویزهای عروسکی و شمایلی، قاب های گوشی با رنگ بندی های فسفری و یا گجت های همراهی مانند مچ بندهای مغناطیسی و یا اسپیکراهی بلوتوث لذت بسیار فراوانی را برای استفاده از لوازم جانبی تفریحی ایجاد می نماید.

جی سی پال توانسته با ایجاد سبد کالایی کامل که متمرکز بر رفتاری های فردی شما در هنگام استفاده از موبایل، تبلت و یا لب تاپ است، توانسته اکثر نیاز های کاربران را در بخش لوازم جانبی موبایل بر طرف نماید. این نیازها می تواند در تمامی بخش هار زندگی شخصی، اجتماعی، حرفه ای و کاری شما به جود آید و شناخت این نیازها به جز با تحقیقات دقیق و علمی میسر نبوده و جی سی پال پس از شناسایی اختصاصی هر نیاز، لوازم جانبی اختصاصی آن را تهیه و تولید نموده تا بتواند علاوه بر حس دلپذیر استفاده از این لوازم، برای شما آسانی کاربری در هنگام استفاده از کالای دیجیتال خود را فراهم آورد. شعار شرکت جی سی پال به عنوان یک شرکت فوق تخصصی لوازم جانبی این است که: کیفیت بیشتر در هنگام استفاده از تکنولوژی را تجربه کنید. و حس این سطح از کیفیت امکان پذیر نمی باشد مگر آنکه، شما بتوانید در طول روز از لوازم جانبی با کیفیت و زیبایی استفاده نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *